چاپ        ارسال به دوست

همزمان با فرا رسیدن روز دانشجو

پیام ریاست محترم مجتمع آموزش عالی میناب به مناسبت روز دانشجو

16 آذرماه روز دانشجو را به همه دانشجویان کشور عزیزمان ایران و بویژه دانشجویان پرتلاش مجتمع آموزش عالی میناب تبریک و تهنیت عرض نموده و برای یکایک آنان آرزوی سربلندی و بهروزی می نمایم. شانزدهم آذر ماه سال 1332 خورشیدی یعنی 19 سال پس از آغاز حیات پرفراز و نشیب نهاد دانشگاه بطور رسمی در کشور شاهد رویدادی مهم در صحن این نهاد علمی و اجتماعی نوظهور بودیم که شاید بتوان آن را مبدا جنبش دانشجویی در کشور بحساب آورد. ما این روز را به پاس رشادت های دانشجویانی که در اعتراض به دخالت بیگانگان در کشور و مبارزه با استبداد داخلی در دانشگاه تهران از جان خود گذشتند و صحن دانشگاه را با خون خود رنگین نمودند گرامی می داریم و به روح پاکشان درود می فرستیم. شهید شریعت رضوی، شهید قندچی و شهید بزرگ نیا نخستین دانشجویانی بودند که نهاد دانشگاه  تقدیم نمود تا  جنبش دانشجویی در کشور شکل بگیرد.

بدون تردید طی 67 سال گذشته قشر فهیم و آگاه دانشجو نقش مهمی در تحولات اجتماعی و سیاسی کشور داشته است. در شکل گیری انقلاب شکوهمند اسلامی و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس و سپس در سازندگی و موفقیت های علمی و فناوری و کمک به ارتقا جایگاه علمی و فرهنگی کشور نقش دانشجویان و دانشگاهیان قابل انکار نیست. امروزه این طبقه اجتماعی مهم و تاثیر گذار اما نوظهور ولی پرتعداد در کنار سایر اقشار اجتماعی سهم عمده ای در موفقیت های نظام و کشور داشته و به حق نیازمند توجه ویژه برای گذر از مشکلات و چالش های پیش رو دارد. علاوه بر این انتظار می رود با توجه به شرایط ویژه حاکم بر کشور و مشکلات اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی و زیست محیطی گسترده و عمیق این قشر بتواند با درک درست از مسائل و بدور از احساسات مقطعی، همچون گذشته نقش تاریخی خود را در گذر از این مرحله‌‌ی سخت و دشوار ایفا نماید.

دانشجویان باید با امید به آینده و تلاش فزاینده در بکار گیری توان علمی و فناوری خود و ایمان و توکل به خدای متعال در تمامی صحنه ها حضور فعال و تاثیرگزار داشته باشند. بدون تردید این حضور می تواند منشا خیر و برکت برای میهن اسلامی باشد. امید است در دوره‌ی پسا کرونا با حضور دانشجویان در صحن دانشگاه شاهد بازگشت پویایی و نشاط هرچه بیشتر به این مکان علمی و فرهنگی باشیم. در پایان برای یکایک دانشجویان عزیز آرزوی سلامتی و موفقیت در تمامی عرصه ها بویژه در عرصه دانش و فناوری می نمایم.

 

عباس مرادی

رئیس مجتمع آموزش عالی میناب، دانشگاه هرمزگان

 


٠٩:٤٩ - 1400/09/15    /    شماره : ١٩٨٨    /    تعداد نمایش : ١٩٨خروج